Bizi Arayın: 444 7 633

Mezoterapi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Mezoterapi Yöntemi

Bölgesel zayıflama anlamına gelen mezoterapi, bölgesel kilonun yanı sıra selülit tedavisinde de tercih edilir ve bugün başta Avrupa olmak suretiyle çoğu gelişmiş batı ülkesinde sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Selülite neden olan yağ hücreleri normal yağ hücreleri değildir. Bunlar özelliğini kaybetmiş, içinde su toplayan ve sertleşen dokulardır Kilo vermek onları yerinden kıpırdatamaz. Mezoterapi tekniği ile deri altına doğal bileşiklerden elde edilen yağı eritici etkisiyle, dolaşım düzenleyici maddeler ve selülit giderici karışımlar enjekte edilir.

Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan bu bileşikler süratle etkisini gösterebilir. Bozulmuş yağ hücrelerini parçalayıp rahatlatarak, yağ hücrelerini sıkıştıkları yerden kurtaran mezoterapidir. Böylelikle yeniden kullanmak mümkün yağ durumuna gelir. Giderek selülitli bölgeler incelir ve ciltteki pürüzler kaybolur.

İlaçlar bölgesel olarak, mikroenjeksiyon yöntemi cildin bir altı 2mm derinliğine, ortalama bir 2 cm Aralıklarla ufak dozlarda enjekte edilir. Yan etkileri, önemsiz sayılabilecek kadar aza indirger. Bu nedenle Mezoterapi tekniğinden tıbbi tedavi amacıyla çoğu alanda faydalanılır. En çok bölgesel zayıflama ve selülit problemleri ile beraber gündeme gelmiştir.

Mezoterapi Uygulama Yerleri

  • Özellikle bel, kalçalar, bacakların üst bölümünün iç ve dış kısmı, diz içi yanları, omuz, karın kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı yerlere uygulanır.
  • Selülit denilen hidro-lipodistrofinin tedavisinde tek başına ya da toplu tedavilerde terapi, pressoterapi, karboksiterapi ile beraber Bölgesel zayıflamalarda tek başına ya da toplu tedavilerde (L.P.G. , elektro-terapi, pressoterapi, karboksiterapi ile beraber)
  • Cilt kırışıklıklarının rehabilitasyonunda
  • Yüzeysel damarların genişlemelerinin oluşturduğu görünümün azaltılması için kollajen yapımının arttırılmasında.