Bizi Arayın: 444 7 633

Liposuction

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Liposuction Yöntemi

İlk olarak 1995 de Brezilya’da başlayan Liposuction, bir süredir Avrupa ve ABD’de büyük ilgi gören bir bölgesel zayıflama tekniği olmuştur, Yağ hücrelerindeki zarların geçirgenliklerini değiştirerek, yağ hücrelerinin tamamıyla deforme edilip ortadan kaldırılması ya da hücre zarının geçirgenliğini artırarak yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması ile alakalı bir durumdur, Bu nedenle hücre duvarındaki değişiklik ve erimeler açısından Liposuction’a benzer bir tesir göstermiştir.

Lipoliz seans sayıları ve Aralıkları konusu ile ilgili değişik teknikler mevcuttur. Bazen seans araları kısa tutularak (2 – 4 hafta) ortalama dört 8 seans uygulanabilirken, bazı durumlarda 5 seansta verilecek toplam ilaç yoğunlaştırılmış hale getirilerek bir iki seansta prosedür tamamlanmaktadır. Her seansta, sorunun yoğunluğuna göre değişmekle beraber, uygulanan bölgelerde ortalama bir ile dört cm arasında incelme rahatça görülebilir.

Etkili sonuçlar karın, popo, mide, gözaltı torbasından başlayarak, Basen ve bacakların iç kısımlarında kendini göstermiştir.

Liposuction, yağları vakum ile dışarı alma tekniğidir, Lipoliz ise yağları ilaçla eritme tekniğidir. Bölgeye göre değişmekle birlikte sonuçları Liposuction kadar olmasa da Lipoliz tekniği, uzman cerrahi operasyon istemeyen ve yoğun iş temposu içinde operasyon için zaman ayıramayan veya büyük değişiklikler istemeyen kişiler için makul bir tedavi tekniği görülebilir.

Liposuction Kimlere Yapılır?

İlk olarak, liposuction Bölgesel zayıflama ve kilo verme tekniği olmadığını, vücut şekillendirme için uygulandığını unutmamak lazım. Uygulama için ilk koşul, kişinin genel sağlık durumunun iyi olmasıdır. Kilolu olmayan ancak vücutlarında fazlalık yağ birikimi olanlar, liposuction yaptırmayı düşünüyorlarsa doğru seçimdir.

Liposuction bu tür fazlalıkları almak için en uygun bir çözümdür. Ben çok kilo aldım, biraz zayıflamak istiyorum.” diyen bir hasta bu iş için makul olmadığı uzman hekimler tarafından bilinen bir şeydir.