Bizi Arayın: 444 7 633

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kavitasyon Yöntemi

Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir tekniktir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları sayesinde savaşan, cerrahi olmayan bir tekniktir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon tekniği denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları vasıtası ile buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir.

Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi tavsiye edilir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanıyor?

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için kesinlikle uyulması gereken bir kuraldır.

Uygulama, haftada bir seans olmak suretiyle, kişinin durumuna göre 8-12 seansta tamamlanıyor. Bir seans ortalama 20-30 dakika sürüyor. Uygulamanın sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra dört ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3′er ay Aralıklarla tek seans yapılması gerekiyor.

Lipo-cav’ın diğer tekniklerden en büyük farkı; programların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır.