Bizi Arayın: 444 7 633

Bölgesel Zayıflama

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, Basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan tekniklerdir.

Bölgesel incelme teknikleri ile yağ hücrelerinin kırılarak ve küçültülerek yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. İhtiyaç olan bölgede yapılan bölgesel zayıflama uygulaması neticesinde sıvılaşan yağlar vücut dolaşım sistemine katılır ve vücut tarafından yakılabilir hale gelir.

Bölgesel Zayıflama Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel incelme göbek, kollar, karın, bel, kalça, Basen ve bacak gibi bölgelerde alınan kilolarda etkili olmaktadır.

En çok kullanılan bölgesel zayıflama teknikleri aşağıdaki gibidir:

Kavitasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason sayesinde savaşan, cerrahi olmayan bir tekniktir. Cildin dış yüzeyine uygulanan yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla beraber oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon Yöntemi denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları vasıtası ile buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak veya üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar.

Ultrashape Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Ultrashape, ses dalgalarıyla yağ hücrelerini parçalama tekniğidir. Ses dalgaları cildin 1,5 cm altındaki yağ hücrelerine odaklanıyor ve hücre zarını bölerek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Piyasada birçok ‘ultrasonla yağ parçalama ve zayıflama cihazı bulunuyor. Ancak Ultrashape uygulama başarısıyla bu tekniklerin önüne geçiyor.