Bizi Arayın: 444 7 633

Soğuk Lipoliz Hakkında Tüm Bilgiler

Soğuk Lipoliz çok yeni bir bölgesel zayıflama yöntemidir.FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış ve oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Çalışır ?

Aletin özel başlıkları uygulanacak olan bölgeye yerleştirilir.Başlık uygulanan bölgeye vakum yaparak deri ve deri altı dokularını yukarı doğru kaldırır ve az da olsa kan dolaşımını azaltır ve böylelikle yağ dokuları hareketsiz hale getirilir.Makina kendine özel teknolojisi ile bu yağ dokularını + 2 -8 derece aralığında soğutur.Ayrıca diğer dokulara zarar vermemek için onları kısa süreliğine izole eder.Derialtında bulunan bu yağ doku ve hücreleri soğuğa oldukça hassastırlar.Ancak yağ doku ve hücrelerinin yanında bulunan damar ve diğer dokular daha az hassastırlar.Bu sayede çevre dokular sağlam bırakılarak sadece yağ doku ve hücrelerine müdahele edilmiş olur.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir ?

Soğuk lipolizi ve yağların nasıl yok edildiğini basit bir açıklama ile size açıklayalım.Soğuk uygulanan bölgedeki yağların kristalize edilerek bu hücrelerin ölmesini sağlamak ve vücuttan lenf ya da kan yoluyla atılmasını sağlamaktır.

Kaç Seans Uygulamak Yeterli Olur ?

Normal şartlarda soğuk lipoliz tek seanslık bir uygulamadır.Ancak aşırı yağ dokulu kişilerde bu seanslar aralarında 2 ay süre verilmek üzere 3 seans kadar yapılabilir.

Seans Sonuçları Nelerdir ?

Uygulama yapılan bölgede uygulama yapıldıktan 3 hafta sonra etkiler görülmeye başlar.Bu etkiler 4. aya kadar devam edebilir.Kişilerin yağ dokularının kalınlığı ve yapısına göre 2 ile 15 cm arasında bir değişiklik görülebilir.Ayrıca 4. ayın sonunda vücut son halini artık almış olur.

Uygulama ya da Bir Seans Süresi Ne Kadardır ?

Vücud yapısına,yap dokuların yapısına göre 30 dakika ile 100 dakika ile arasında değişiklik göstermektedir.

Kimlere Uygulanması Doğrudur ?

Aşırı kilolu veya obez hastası olan kişilere soğuk lipoliz uygulanmaz.Bu kriterlerin dışında kalan tüm erkek veya kadınlara bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Yapılırken ve Sonrasında Neler Hissederiz ?

Soğuk lipoliz uygulanırken kesinlikle herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz.Sadece soğuk lipolizin uygulandığı bölgede hafif bir soğukluk ya da serinlik hissedebilirsiniz.Durum böyle olunca soğuk lipoliz uygulanırken tv izleyebilir,radyo veya müzik dinleyebilirsiniz.Uygulama bittikten sonra uygulanan bölgede hafif bir kızarıklık ve uyuşukluk olabilir.Ancak telaş yapmanıza gerek yok dakikalar ya da birkaç saatte bu durum geçecektir.Bazı kişilerde hafif morluklarda olabiliyor.Ancak en geç 1 hafta içerisinde bu durumda kendiliğinden geçecektir.Soğuk Lipolizin en iyi yanlarından bir tanesi de hasta seanstan çıkar çıkmaz normal günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

Yapılan Uygulama Kalıcı mı ?

Uygulama yapılıp bölgesel zayıflama sağlandıktan sonra kişi yine kilo almaya devam ederse yapılan çalışmanın etkileri azalmaya başlar.Çalışma ile sonuçlar alındıktan sonra kişi mutlaka yaşantısını sağlıklı yönde değiştirmesi gerekmektedir.

Bu sorular dışında aklınıza takılan bir veya birden fazla soru varsa bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.Uzmanlarımız size bölgesel zayıflama hakkında tüm bilgilendirmeleri yapacaktır.

Bir Cevap Yazın