Bizi Arayın: 444 7 633

Kavitasyon Hakkında Bilgiler

Bölgesel zayıflamada başarılı olmak için birçok yöntem vardır.Bu yöntemlerden bir tanesi de kavitasyondur.Kavitasyon nedir,nasıl yapılır ve uygulanırken neler hissettirdiği konusunda tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Kavitasyon Nedir ?

Kavitasyon, ultrason benzeri bir ses dalgasının bir el başlığı ile ten üstünden uygulanması yağ dokusuna ulaşması ve yağ dokusundaki hücrelerde birden ve yüksek basınç değişiklikleri oluşturarak yağ hücrelerini parçalama prensibine dayalı cerrahi olmayan bir diğer bölgesel zayıflama yöntemidir.

Hangi amaçla kullanılıyor?

Bölgesel incelme amacıyla kullanılmasının beraberinde çoğumuzun selülit şekilde tariflediği derideki kozmetik problemin de azaltılmasında epey bir etkili sonuçlar verir. Tıpkı sürede ten sıkılaşmasında da etkisi olduğundan bu amaçla da kullanılıyor.

Başarı Sonuçları nelerdir?

Kullanılan bölgeye ve hastanın gövde yağlanma oranına göre değişmekle beraber yaklaşık 2-8 cm içinde daralma ve selülit görünümünde dikkate kıymet ölçüde düzleşme sağlanabilmektedir.

Kaç seans uygulanmalıdır?

Ortalama bölge başına altı-on seans uygulama yapılır.Çoğunlukla haftada 2 seans ile başlanıp, haftada 1 seans ile sürdürülür.

İşlemde ne hissediliyor? Ağrı hissedilir mi?

Ağrı ve acı bulunmamaktadır. Yalnızca hastalar kulaklarında hafif bir çınlama sesi duyarlar. Rahatsız edici bir işlem değildir.

Bu yazımızın sonunda kavitasyon hakkında en azından genel bilgilere sahip olmuş oldunuz.Kavitasyon ile alakalı sitemizde bilgilendirici yazılar yazmaya devam edeceğiz.Sitemizde kavitasyon ya da bölgesel zayıflama ile alakalı aklınıza takılan ve bulamadığınız bir soru varsa bizi telefon numaralarımızdan arayıp canlı destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın