Bizi Arayın: 444 7 633

Hipnozla Zayıflamak Mümkün mü ?

Hipnoz, beslenme alışkanlıklarınız ile ilgili hedeflere ulaşmak ve bu hedefleri güvenliğini sağlamak için çok etkili bir teknikdir.Rejim,diyet sözcükleri bilinçaltı için çok sevimsizdir.Yemekten zevk aldığınız yiyecekleri bırakmak zorunda olduğunuz anlamına gelir.Bu yüzden rejim yapmayı sevmeyiz,bir işkence olarak görürüz.Bilinçaltımızın temel özelliği ‘’Zevke koş,elemden kaç!’’ kanaatsidir.Diyetin anlamı bilinçdışında işkence olmasından, bundan kaçar ve tüm rejimler daha çok kilo almakla sonuca erer.

Diyetin bilinçaltındaki diğer anlamı ‘’kıtlık var’’ kanaatsidir. İnsanlık tarihi açlıklar ve kıtlıklarla doludur,çoğu kavim açlıktan,kıtlıktan yok olmuştur.Siz diyet yapmaya başladığınızda bilinçaltınız bunu ”kıtlık var ”olarak algılar ve sizi hayatta tutmak için bir savunma mekanizması olarak metabolizmanızı düşürür. Diyetteki ya da oruç tutarken duyulan halsizliğin,uyuklama halinin sebebi budur. Metabolizmanız azalınca yenilen besinlerin yakılması yavaşlar.Ayrıca diyetin başlarında verilen aldatıcı kilonun çoğu vücut suyudur,ama bu su atımı hayatla bağdaşmayan noktaya gelip durunca,sizin kilo vermeniz de durur.Moraliniz de bozulur ve siz yeniden yemeye başlarsınız.Buradaki esas tehlike, yavaşlamış olan metabolizmanızdır.Böylece yenilenler yağ olarak yeniden birikir ve siz rejimden daha çok kilo almış olarak çıkarsınız.Ne kadar güçlü diyet,o kadar daha çok geriye kilo almadır.

Hipnoz nasıl kalıcı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar?

Fazla kilolu olmak birçok nedenden kaynaklanabilir.Bazı insanlar çocukluktan beri sağlıksız beslenme alışkanlığı edinmişlerdir,bazıları da duygusal sorunler yüzünden aşırı yiyor olabilir,oldukça azının da hormonal sorunları(hipotiroidi-guatr hormonu azlığı ,Cushing hastalığı gibi) olabilir. Hipnoerapi ile zayıflama programına başlamadan önce tıbbi bir muayeneden geçeceksiniz,size bazı tahliller yapılacak,hormonal nedenler varsa tedavileri ile beraber hipnoterapi seanslarına başlanacak.Kontrolsüz Yemenin asıl nedenleri bilinçaltında gizlidir. Kontrolsüz Yemenin altında aslında duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarımız yatar. Stres,gerginlik, endişe, suçluluk, kızgınlık gibi olumsuz duygular aşırı yemeye neden olur.Yemekle bu olumsuz duyguları bastırmaya çalışırız. Öte yandan yemek yeme eğlenceli bir şeydir ve bunun ile ilgili çocukluğumuzdan beri bilinçaltımızda çoğunlukla olumlu anılar mevcuttur. Bu durumda bilinçaltı bu anları daha sık yaşatmak için size yedirtir. Anne babayı memnun etmek, kızdırmamak için yedirtir. Ya da içindeki dşayetsizlik duygusuna bir cevap olarak yedirtir. Madem kendini dşayetsiz hissediyorsun, kendini beğenmiyorsun, ben de sana yardım edeyim der bilinçaltı ve çılgınca yedirerek sizi şişmanlatır.

Hipnoz bilinçaltına açılan kapıdır. Hipnoz ile bilinçaltına ulaşır, zayıflama probleminuza kalıcı çözüm üretilir. Hipnoterapi, olumsuz duyguları temizleyerek kalıcı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar.Bilinçaltına verilen telkinlerle sağlıklı yeme alışkanlığı kazanılır,egzersize olan motivasyon arttırılır.

Bir Cevap Yazın