Bizi Arayın: 444 7 633

Bölgesel Zayıflamada Yeni Yöntem Plazmalipo

Bölgesel zayıflama konusunda her geçen gün yeni sistemler çıkıyor.Kimisi doktorlarımız ve insanlar tarafından benimseniyor kimisi de pek ilgi görmüyor.Bu yazımızda sizlere bölgesel zayıflama konusunda yepyeni bir taktik olan plazmalipo yöntemini anlatacağız.Siz de plazmalipo yöntemini işin uzmanı ellerde yaptırarak bölgesel kilolarınızdan kurtulup,hedeflediğiniz inceliğe ulaşabilirsiniz.

Plazmalipo

Plazmalipo

Plazmalipo sistemi yeni jenerasyon lazer lipoliz yöntemidir. Japon keşfi olan ve Japonya’da geliştirilen Plazmalipo yöntemi minimum iyileşme süreci ve güzel sonuçlar sağlıyor.

Uygulama süresi yalnızca 20-30 dakika sürmektedir ve son derece konforlu bir uygulamadır. 2mm çapındaki bir kanül ve fiberoptik ile ten altından plazma enerjisi verilerek hedeflenen yağ dokusu eritilir veyahut ten germe işlemi yapılmaktadır.
Plazmalipo kollar, karın, bel etrafı, kalça ve üst bacaklar benzeri geniş alanlarda kullanıldığı benzeri sima, gıdı, baldırlar benzeri alanlarda şekillendirme, zayıflama ve ten germe için kullanılabilir.

Plazmalipo Nasıl Çalışır ?

Lokal anestezi kullanılarak küçük bir iğne deliğinden aşırı ince bir kanül ile yağ dokusuna ulaşılır. Kanül ucundan plazma enerjisi emisyonu gerçekleşir.

Yağ hücreleri sıvılaşarak parçalanmış olur. Bu sıvıya dönüşmüş yağlar vücudumuzun naturel lenfatik sistemi ve karaciğer üstünden metabolize edilerek atılır. Bu uygulamada aspirasyona gerek bulunmamaktadır.

Kısaca özetlersek :

Minimal iyileşme Süreci aşırı ince kanül ve fiber optik ile hemen hemen hiç bir iz oluşmaz
Minimal Ağrı Lokal anestezi altında yapılabilir
Minimal Kanama/Morarma Plazma enerjisi damarları da kapatır ve kanamayı engeller
Daha Kısa Süreli Uygulamalar Konvansiyonel liposuction yöntemine göre % 85 oranında daha kısa ( 20 dakikaya kadar (azalma gösteren ) uygulamalar.
Güvenli Minimal kanama, daha kısa ve hafif anestezi ihtiyacı
ten Germe güçlü ten germe etkisinden ötürü uygulama sonrası ten sarkması olmamakta ve uygulama sonrası kademeli şekilde sıkılaşma ve gerilme artar.
Drenaja Gerek bulunmamaktadır Bandajlamaya ve yine eden muayenelere gerek duyulmaz

Plazmalipo Uygulamaları

* Gövde şekillendirme ve Liposhaping
* Bölgesel zayıflama
* Ten Germe
* Obezite
* Kırışıklıklar

Küçük alanlarda yapılan uygulamalar lokal anestezi ile beraber yapılmaktadır ve sonuçlar son derece sima güldürücüdür.
Geniş alanlarda ise aspirasyonsuz yahut aspirasyon kullanarak yapılan 2 ayrı alternatif bulunmaktadır.
Aspirasyon ile beraber yapılan uygulamalarda 11G ve 13G kanüller kullanılıyor.

Avantajları :

Uygulama kolaylığı ve minimal yan etkilerinden ötürü uygulamaya karar verilmesi son derece kolaydır. Bir günde rahatlıkla on uygulama yapılabilir.

Uygulamalar 20-30 dakika sürdüğünden daha çok uygulama şansına sahipsiniz. Her on saniyede 1 insersiyon  yapılmaktadır. Böylece uygulamalarda aşırı daha az insersiyon  sayısı bulunmaktadır.

Liposuction yönteminde dakikada ortalama 120 insersiyon  yapılırken, lazerlipoliz yönteminde dakikada ortalama 100-120 insersiyon yaparsınız. Plazmalipoliz ile dakikada ortalama altı vuruş yapılmaktadır.

Liposuction yöntemi ortalama 140 dakika sürerken, lazerlipoliz yöntemi 60 dakika sürmektedir. Plazmalipoliz yöntemi ise ortalama 20-30 dakika sürer.

Bir Cevap Yazın