Bizi Arayın: 444 7 633

Bölgesel İncelme

Güzel görünmek isteyen her kadın mutlaka ince belli ve fiziği düzgün görünmek ister.Bu nedenle birçok işlem yapar.Güzel görünmek isteyen kadınların bir çoğu bölgesel incelme yoluna gider.Kilolu olanlar kilo vermeye çalışır.Kimi zaman teknolojinin da yardımı ile bir takım işlemlerden sonra hayal edilen bu görüntüye kavuşulur.Günümüzde kadınları en fazla düşündüren ve sorun yaratan problemlerin birisi de, bölgesel olarak deri içinde tutulan yağların oluşturduğu, portakal kabuğu biçimindeki çukur görüntülere neden olan selülittir. Genellikle kadınlarda yirmili yaşlardan itibaren yaşamlarının herhangi bir evresinde selülit görülme olasılığı yüksek olmasına karşılık, erkeklerde çok daha az görülen bir durumdur. Bölgesel olarak kalçalar, bacaklar ve karın bölgelerinde selülit gelişimi yoğunluktadır.
Sadece diyet uygulamak ya da egzersiz yapmak, selülit oluşmasını önleme ya da var olanları giderme yönünde tam anlamıyla etkili değildir. Çünkü selülite neden olan başlıca etkenler arasında; Kalıtım, hormonlar, sigara kullanımı, egzersiz yapmamak ve dengesiz beslenme olarak sayılabilir. Kadınların hormonsal değişim zamanları selülit oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır: Ergenlik, hamilelik ve menapoz gibi.
Tüm dünyada selülit görüntülerinin geçici ya da kalıcı olarak giderilmesine yönelik çeşitli ilaç, krem ve diğer programlar sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, ameliyat şartlarında liposuction dediğimiz yağların emilerek alınması tekniği de mümkün olabilir. Ancak günümüzde, medikal estetik alanındaki gelişmeler ile hem ameliyata ihtiyaç olmadan hem de uzun süre kalıcı etkiler sunan programlar yapılmaktadır.Ameliyat riskinin ve sorunlı tedavi sürecinin olmaması, tedavi sebebiyle iş ve sosyal ortamdan uzaklaşma ihtiyacının olmaması sebebiyle medikal estetik programları tercih edilmektedir.
Kliniğimizde kişinin muayenesini takiben ve gerekli ise bazı testlerden sonra bu medikal programların İdeal olanı ya da bir kaçı beraber uygulamaylanmaktadır (Bkz. Özel Programlar). Kliniğimizde kullanılan teknik ve teknolojiler arasında;
Mezoterapi
Karboksiterapi
Lenf drenajlı ultrasonik kavitasyon
Radyo frekans
Infrared – kızıl ötesi ışık
Vakum
olarak sıralanabilir. Bunların yanı sıra, selülit masajı, vücut bakımı ve terapi masajı ile tedavi bir bütün durumunda tamamlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın