Bizi Arayın: 444 7 633

Akupunktur ile Zayıflama ve Şişman Olmanın Sebepleri

Dünyada yüzyıllarca sürekli yeni ölümcül hastalıklar çıktı.Ancak bu hastalıklar eninde sonunda miyadını doldurdu.Miyadını doldurmayan,hala insanlığın başına bela olan,yüzlerce hastalığa sebep olan,görsel görüntüyü bozup psikolojik rahatsızlık yaratan dünyada herkesin bildiği şişmanlık sorunu var.Uzman doktorların açıklamalarına göre bir insanın en büyük düşmanlarından bir tanesi şişmanlıktır.Vücudun neredeyse tüm uzuvlarına zararı var.Vücutta fazla yağlanmadan ve az hareketten dolayı hiçbir uzuv görevini yerine tam manasıyla getiremiyor.

Şişmanlamanın en büyük sebeplerinden 5 tanesi şudur;

1.Fazla yeme

2.Fiziksel hareketlerin azlığı

3.Psikolojik bozukluklar

4.Metabolik ve hormonal bozukluklar

5.Genetik nedenler ve ailenin beslenme alışkanlığı
http://i.hizliresim.com/vgRov4.jpg

Akupunktur

Akupunktur

Bu nedenlerden en önemlisi çok yemektir. Çoğu bireyler yedikleri ve harcadıkları meselesinde gerçek bilgiye sahip değildirler. Ekonomik imkanlar da çoğunlukla fiziksel hareketlerde kısıtlamaya, enerji tüketiminde artmaya yol açar. Bazı kimseler üzüntü, sorun ve güvensizliklerini örtmek için çok yemeğe elverişli olabilirler. Psikolojik bozukluklar kimi zaman çok yeme, bazan da az yemenin nedeni şekilde görülebilir. Yaşla beraber bazal metabolizma yavaşlar, enerji harcaması azalır, enerji alımı bunu dengeleyemese yaş arttıkça gövde ağırlığı da artar. Gebelik de kilo alımında bir faktördür. Emzirme dönemi bittiğinde de kilo artışı olabilmektedir.

Akupunktur ile İncelme

Akupunktur diyet yapmayı kolaylaştıran bir tedavi yöntemidir.Akupunktur yardımıyla diyet sorunsuzca yapılabilir.

1. Akupunktur hipotalamusta ki bulunan iştah merkezini etkileyerek hastanın iştahını düzenler ve hasta çok az yemekle doyar.

2. Akupunktur mide asit salgısını azalttığı için diyet {sırasında|esnasında} hastanın mide kazıntısı ve mide yanması {gibi|benzeri|bunun gibi|bu gibi} sorunları {olmaz|olmamakta|olmamaktadır}.

{üç|3}. Akupunktur diyet esnasında halsizliği ve bitkinliği önler.Üstelik akupunktur hastaya enerji verir.Diyet esnasında hasta kendini daha dinç hisseder.

4. Metabolizma hızını düzenler.Akupunktur tedavisi gören hasta,kendi kendine yaptığı diyetlerden daha basit kilo vermeyi başarır.

5. Akupunktur serotonin ve endorfin seviyeyi artırarak diyet esnasında insana rahatlık verir ve sedasyon sağlar.Böylece diyet yapan şahıs yemek yeme zevkinin kısıtlamasından ötürü huzursuz ve sinirli olmamaktadır.

Şişmanlamanın en önemli nedenlerini,vücudumuzda oluşturduğu tahribatı ve akupunktur ile bölgesel zayıflamanın nasıl olduğunu temel seviyede makalemizden öğrenmiş oldunuz.Siz de şişmanlamanın asıl nedenlerini öğrenip,akupunktur ile artık fazla kilolarınıza dur diyebilirsiniz.Bu konuda makalenin haricinde canlı olarak destek almak istiyorsanız sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın